گزارشی از ناامن‌ترین سیستم‌عامل موبایلی جهان

چهارشنبه 22 آبان 1392 09:10 ق.ظنویسنده : admin

 

از بین 259 تهدید امنیتی شناخته شده در فصل سوم سال جاری میلادی، 252 مورد مربوط به سیستم‌عامل اندروید و 7 مورد مربوط به سیستم‌عامل سیمبین می‌شدند.

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، این طور که مرکز F-Secure در گزارش جدید خود با نام "گزارش تهدیدهای موبایلی" برای ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر 2013 اعلام کرده است، گفته می‌شود که در این دوره زمانی 259 خانواد جدید از تهدیدهای موبایلی شناسایی شده‌اند.

از بین این تهدیدهای امنیتی 252 مورد مربوط به سیستم‌عامل اندروید و 7 مورد مربوط به سیستم‌عامل سیمبین می‌شدند. این رقم نسبت به 205 خانواده تهدیدهای امنیتی موبایلی که در فصل دوم سال جاری میلادی شناسایی شد بیشتر است.

خبرگزاری  اندروید، هنوز هم ناامن‌ترین سیستم‌عامل موبایلی جهان

گفته می‌شود که به واسطه ابزارها و سیستم‌های سنجش امنیت در فروشگاه اینترنتی Google Play، در این مرکز که به عنوان فروشگاه اصلی مخصوص ابزارهای اندرویدی محسوب می‌شود تهدیدها و بدافزارهای امنیتی کمتری در آن دیده می‌شود.

"سین سولیوان"( Sean Sullivan) از مشاوران امنیتی آزمایشگاه F-Secure در این خصوص گفت: «به طور کلی باید توجه داشت که در خدمات برخی شرکت‌ها از جمله گوگل تمهیداتی اندیشیده‌ شده است که می‌تواند ایمنی کاربر را فراهم کند. به عنوان مثال، اگر شما حساب کاربری Gmail خود را پاک کنید، تمام اطلاعات شما نیز پاک می‌شود. اما در این ابزارهای کوچک، شما به درستی نمی‌دانید که از اطلاعات‌تان چه استفاده‌ای می‌شود. آیا شما می‌دانید که از اطلاعات شما در این ابزارهای موبایلی چه استفاده‌ای می‌شود؟ صاحبان این ابزارها اطلاعات شما را به شبکه‌های بازاریابی می‌فروشند».


برچسب ها: ناامن‌ترین سیستم‌عامل موبایلی ، تهدیدهای موبایلی ، سیستم‌عامل اندروید ، مشاوران امنیتی آزمایشگاه F-Secure ، حساب کاربری Gmail ، ابزارهای موبایلی ،
دنبالک ها: دنیای موبایل و کامپیوتر ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 22 آبان 1392 09:13 ق.ظ

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات