راه اندازی اینترنت ایران تا 2 ماه دیگر در افغانستان

چهارشنبه 21 بهمن 1394 08:19 ب.ظنویسنده : admin

 
سخنگوی وزارت مخابرات و تکنولوژی افغانستان با بیان اینکه به دنبال کاهش قیمت و افزایش کیفیت اینترنت هستیم، گفت: قطع کامل اینترنت پاکستان را تکذیب می‌کنیم ولی تلاش داریم تا ۲ ماه دیگر به اینترنت ایران متصل شویم.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس،«محمدیاسین صمیم» سخنگوی وزارت مخابرات و تکنولوژی افغانستان با بیان اینکه به دنبال کاهش قیمت و افزایش کیفیت اینترنت هستیم گفت: تلاش داریم تا 2 ماه دیگر به اینترنت ایران متصل شویم.

برخی اخبار از افزایش نارضایتی‌ها از اینترنت خریداری شده از پاکستان و خدمات نامطلوب آن خبر می‌دهد تا جایی که مسئولان وزارت مخابرات افغانستان را بر آن داشت تا پهنای باند اینترنت وارداتی از اسلام‌آباد را کاهش دهند.

 اینترنت ایران 2 ماه دیگر در افغانستان راه‌اندازی می‌شود/اینترنت ایران، قزاقستان و قرقیزستان بهتر از پاکستان

مقامات کابل با اعلام اینکه سعی می‌کنند با کشورهای همسایه افغانستان مذاکراتی را آغاز و اینترنت کشورهای دیگر را جایگزین پاکستان کنند از نهایی شدن مذاکرات خرید اینترنت از ایران، قزاقستان و قرقیزستان خبر می‌دهند در حالی که آغاز مذاکرات با کشورهای ثالث توانسته بود مقامات اسلام‌آباد را بر‌آشفته کرده تا جایی که پیشنهادات جدید و اغوا کننده‌ای را برای تغییر نظر کابل مطرح کرده‌اند.

سخنگوی وزارت مخابرات و تکنولوژی افغانستان با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه گویا افغانستان اینترنت پاکستان را قطع کرده و دیگر تمایلی به خرید اینترنت از آن کشور ندارد، این گزارش‌ها را تکذیب کرد و گفت: ما از مسیرهای «تورخم» و «چمن» از پاکستان اینترنت وارد می‌کنیم و تمایلی به قطع اینترنت نداریم.

وی با تأکید بر ضرورت جایگزینی اینترنت پاکستان گفت: اینترنت پاکستان در برخی موارد با مشکلات فنی و ناامنی مواجه است به همین دلیل وزارت مخابرات با جمهوری اسلامی ایران، قزاقستان و قرقیزستان قرارداد خرید اینترنت منعقد کرده و قرار است تا 2 ماه آینده به اینترنت ایران متصل شویم.

وی با بیان اینکه مسئله خرید اینترنت از کشورهای آسیای مرکزی و ایران به هیچ وجه مسئله‌ای سیاسی نیست، بلکه مسئله اقتصادی و در راستای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی است، این تغییرات را برای افغانستان لازم دانست و گفت: در این تغییرات به هیچ وجه بحث‌ منافع شخصی و یا گروهی در بین نیست.

سخنگوی وزارت مخابرات و تکنولوژی افغانستان گفت: این وزارت 2 قرارداد با قزاقستان به قیمت‌های 75 هزار دلار و 132 هزار دلار و یک قرارداد با قرقیزستان و یک قرارداد دیگر با ایران منعقد کرده که بر اساس هر قرارداد 10 گیگ اینترنت وارد کشور می‌شود.

یاسین صمیم با اشاره به قیمت اینترنت پاکستان گفت: پیش از این در ازاء هر 10 گیگ اینترنت 250 هزار دلار می‌پرداختیم، اما زمانی که مذاکرات ما با ایرانی‌ها و مسئولان قرقیزستان و قزاقستان آغاز شد، پاکستان بهای اینترنت خود را به 180 هزار دلار کاهش داد.


برچسب ها: خواندنی ها ، اینترنت ایران 2 ماه دیگر در افغانستان ، کاهش قیمت و افزایش کیفیت اینترنت ،
دنبالک ها: خواندنی ها ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 21 بهمن 1394 08:22 ب.ظ

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic